REGISTRACE
DALŠÍ ČLÁNKY
Sportovec tělem i duší – basketbalista Martin Žák
23/08/2022

Rádi bychom všechny sportovce, kteří se na závod přihlásili či teprve svou účast zvažují, seznámili s charitativním projektem závodu, na který přispěje každý závodník svou registrací.

Rodák z Karviné, sportovec tělem i duší, to je Martin Žák. V rámci svých možností hraje závodně basketbal, lyžuje, posiluje, věnuje se ale plno dalším sportovním aktivitám. Bohužel přišla během Martinova života rána, která jeho možnosti ve sportu i v životě značně zkomplikovala. Ve svých 23 letech měl Martin úraz páteře při pádu z velké výšky a skončil tak na vozíčku s diagnózou paraplegie.  

Myšlenku, kterou bychom rádi předali dále, je pomoc od sporťáků sporťákovi. Každý, kdo se věnuje jakémukoliv sportu, ví moc dobře, jak důležité je mít dobrý tým, spoluhráče, přátele. Proto je pravý čas spojit se jako jeden velký sportovní tým a ukázat, že běžci a sportovci obecně mají srdce na správném místě.

Jak můžete přispět právě Vy? No přece s námi BĚŽET! Z každé registrace jde automaticky peněžní příspěvek na výtěžek právě pro Martina. Pokud s námi 18. září z nějakého důvodu nepoběžíte (trasy máme pro každou výkonnostní úroveň!), budeme rádi, pokud alespoň dorazíte na místo startu/cíle podpořit závodníky, samozřejmostí bude také možnost přispět do sbírky i na místě.

 Martin dorazí mezi nás a určitě si s námi všemi rád popovídá o své lásce ke sportu, jak se dostal k profesionálnímu basketbalu a zejména nám přiblíží, jaké je to milovat sport obecně nadále, i přes všechny náročné životní překážky, což je více než inspirativní pro každého z nás. A to je myšlenkou celého sportovního dne – sdílet lásku ke sportu, SPOLEČNĚ.

PROPOZICE
ČLÁNKY
PŘÍBĚH ZÁVODU
NÁHLED
PROGRAM