REGISTRACE

Revírní pohodová padesátka

Každý závod má svůj příběh. Ale závod Poho50 přichází s něčím naprosto výjimečným.

Více než 200 let formovala okolí Karviné nadlidská síla horníků a jejich životní příběhy. Nyní se přetvořená krajina vrací do náručí přírody v unikátní symbióze průmyslu, fauny a flory.

Nový prostor vybízí k hledání nového smyslu

Krajina, po mnoho let velmi problematická, se nyní probouzí. Všude tam, kde se dříve těžilo uhlí, se nyní vrací vzácné i ohrožené živočišné a rostlinné druhy. Otevírá se tak možnost novým příležitostem, jednou z těch klíčových se zcela přirozeně stává „pohyb a sport“.

Díky velké ochotě Moravskoslezského kraje, který koordinuje transformační program POHO2030, města Karviná, partnerů a sportovců se nám podařilo připravit závod, který běžce ze široké veřejnosti provede zajímavými částmi pohornické krajiny a ukáže jim její krásu.

Tuto pohornickou krajinu brzy čeká velká proměna díky transformačnímu programu POHO 2030, který má za cíl vracet tato místa do života a obnovit jejich potenciál. Čím více sportovců krajinu objeví, tím větší bude mít význam a tím rychleji najde pro obyvatele a návštěvníky kraje nový smysl.

Velký běžecký svátek pro všechny

Po roce diskuzí, plánů a hledání řešení vznikl 1. ročník běžeckého závodu, který navazuje na Hornické slavnosti.

V Karviné se tak v roce 2022 poprvé uskutečnil závod na 50 km!

Na startovní čáru se může postavit úplně každý, tratě jsou připraveny pro každou výkonnostní úroveň, od nejkratší 10 km (dětské tratě 80 – 1 500 m), tak nejdelší 50 km, která je výzvou pro každého běžce. Heslem je hlavně běžet „v poho“ a s radostí z pohybu! Stačí si vybrat z připravených vzdáleností.

Věříme, že se nám podaří spojit energii mnoha generací horníků s energií nejedné generace běžců v myšlence nového sportovního svátku. Přejeme si, aby každý, kdo se postaví na start 3. ročníku, přišel závodit zejména sám se sebou, objevit radost ze společných emocí, pohybu a poznat výjimečná místa.

PROPOZICE
ČLÁNKY
PŘÍBĚH ZÁVODU
NÁHLED
PROGRAM