REGISTRACE
DALŠÍ ČLÁNKY
Poběžte na podporu Ondry
01/02/2023

Již druhý rok poběžíme závod, kde posouváme nejen své hranice, ale i podporujeme dobrou věc. Tento rok jsme do projektu zapojili odvážného a bojovného sportovce Ondru Kokotka.

Ondra měl náročný příchod na svět a ani další roky pro něj nebyly a ani nejsou jednoduché. Na jeho diagnózu DMO (Dětskou mozkovou obrnu) mu přišli, když měl 13 měsíců. Dětská mozková obrna je označení pro soubor nenakažlivých a neprogresivních poruch vývoje motorických oblastí mozku nebo jejich jiné poškození v raném stádiu vývoje, jejichž důsledkem jsou zejména poruchy hybnosti.

Rodičům tehdy řekli, že bude ležák. S takovým tvrzením ale nehodlali souhlasit a vyhledali doktora. S doktorem Ondra cvičil Vojtovou metodou, Bobata a další náročné cviky.

Ondra: „Každý den několikrát DENNĚ jsem řval u toho jak túr, slzy ze mě tekli, že bych mohl vytopit místnost. Zas musím takovým cvikům strázně poděkovat, díky tady těm cvikům jsem začal ve dvou letech chodit.“

Na základní škole Ondru doprovázela asistentka, která mu pomáhala psát zápisky až do deváté třídy. Školu úspěšně zvládl, jenže poté dostal od života facku a na střední školy, na které se hlásil, ho nepřijali. Všechno zlé je ale na něco dobré. Ondra si na to objevil svůj dětský sen, a to posilovnu. Posilovna mu nastartovala všechny časti těla, aby fungovali tak, jak by měli. Pomáhá mu taky udržovat se v dobrém fyzickém i psychickém stavu.

Od malička rodiče Ondru vedli ke sportu, aby si zlepšoval svůj zdravotní stav. Baví ho kolo, na kterém už projel několik kilometrů. Kromě toho našel zálibu v otužování, kde od roku 2020 jezdí na Karvinské moře vždy, když je to možné a nezáleží mu na teplotě vody.
Motivace, kterou Ondra disponuje je obrovská. Podívejte se na jeho video: https://www.youtube.com/watch?v=gfn7fPnDK-g&t=2s

Ondra je velký bojovník, a i proto ho chceme podpořit přes náš závod POHO50. Koupí startovného podpoříte Ondru, a vyběhnutím ze startu prověříte svoji vůli a vytrvalost.

Kdybyste chtěli podpořit Ondru i mimo závod jeho transparentní účet je: 4225896053/0800 a více o jeho životě, jeho silné vůli a motivaci se dozvíte na stránkách: https://ondrejkokotek.wixsite.com/fitness

NEVER GIVE UP!

PROPOZICE
ČLÁNKY
PŘÍBĚH ZÁVODU
NÁHLED
PROGRAM